Telefon: 284 080 247 - 8 | E-mail: jar@stellatravel.cz
Jsme pojištěni u UNIQA

Safari - Jihoafrická republika - JAR


Krugerův národní park

Je jednou z největších přírodních rezervací na světě a zároveň i nejstarší. Na délku měří 350 kilometrů a široký je průměrně 65 kilometrů, takže území, které zabírá, je přibližně velké jako Belgie.

Pro návštěvníky se otevírá v době od 5.30 do 6.00 hodin a zavírá se mezi 17.30 a 18.30. V noci je zakázáno se po parku volně pohybovat.

V parku žijí ohromné počty zeber a antilop, přes 150100 buvolů, 8000 slonů, 2000 lvů, 1500 nosorožců a přes 1000 leopardů. Je otevřen celoročně, ale ti, co si chtějí vychutnat setkání se zvířaty v plné kráse, přijíždějí většinou v zimě. Tehdy je vegetace řídká, takže je dobře vidět i na různá křoví a porosty a zvěř musí ve zvýšené míře navštěvovat napajedla. V této roční době je tu také mnohem menší riziko výskytu malárie. Pro ostatní měsíce platí, když se rozhodnete navštívit Krugerův národní park, začněte užívat antimalarika již před odletem. Vhodné je chránit se i na místě repelenty a svíčkami, které odpuzují moskyty. Za soumraku a svítání, kdy je nápor moskytů největší, noste dlouhé rukávy i nohavice. Rozhodně ale nepodléhejte panice - i přes existující riziko je možnost nákazy poměrně malá.

V hlavním středisku celého parku, Skukuze, je dokonce i pošta, banka, malé letiště a rozhlasová stanice.Další národní parky a Safari v Jižní Africe

Jižní Afrika není jen Krugerův národní park, najdete zde i další safari:
Addo Elephant National Park
Agulhas National Park
Augrabies Falls National Park
Bontebok National Park
Camdeboo National Park
Golden Gate Highlands National Park
Karoo National Park
Kgalagadi Transfrontier Park
Knysna National Lake Area
Kruger National Park
Mapungubwe National Park
Marakele National Park
Mokala National Park
Mountain Zebra National Park
Namaqua National Park
Table Mountain National Park
Tankwa Karoo National Park
Tsitsikamma National Park
West Coast National Park
Wilderness National Park
|Ai-|Ais/Richtersveld Transfrontier Park
a dále pak stovky soukromých rezervací, kde žijí i ohrožené druhy zvířat. Safari v soukromých rezervacích nabízí nezapomenutelné zážitky, zvířata lze vidět z veké blízkosti a projížďka v autech 4x4 s rangerem a stopařem určitě zaujme každého, jezdí se i off road a nejen po vyznačených silnicích jako v národních parcích. Na safari se vyráží brzy ráno , takže se Vám někdy podaří vidět i lvy vracející se z lovu nebo pochutnávající si na noční kořisti.. Kolem desáté hodiny se vracíte do zíkladního tábora a odpoledne pak se pak opět vydáte na safari , které trvá až do tmy, kdy stopaři vyhledávají noční zvířata pomocí světla. Informace o pohybu zvířat si rangeři předávají pomocí vysílaček, takže je opravdu velká šance,že uvidíte celou Velkou pětku.

Další info rádi podáme , nabízíme rezervace za zvýhodněné ceny.

 

Více informací o národních parcích v Jižní Africe naleznete zde: www.sanparks.co.za

 
 

Kontaktujte nás pro více informací.